A közelmúlt legrosszabbul végződött boszorkányvadászatai
2019. március 12. írta: Csiribusz

A közelmúlt legrosszabbul végződött boszorkányvadászatai

A mai napig vannak országok, ahol nemcsak hisznek a boszorkányságban, hanem üldözik is azt. A boszorkánysággal vádolt emberek felkutatása, megkínzása és meggyilkolása nemcsak a sötét középkor barbársága, hanem még napjainkban is előforduló jelenség azokban az országokban, ahol a babonaság nagy úr.

Kenya: Kenyában nagyon régóta szenvednek a helyiek a boszorkányvadászat veszélyei miatt. 2008 májusában 11 embert, köztük 80-96 éves férfiakat, vádoltak meg boszorkánysággal Kenya nyugati régiójában. A vádlottakat halálra égették, a csőcselék pedig porig égette a házaikat.

Ennek a szörnyűségnek a kiindulópontja az volt, hogy a helyi iskolában találtak egy gyakorlati boszorkánykönyvet, illetve egy boszorkánytalálkozóról szóló leírást, amihez névlista tartozott.

b1.jpg

Szaúd-Arábia: A világ egyik leggazdagabb nemzete Szaúd-Arábia Királysága, ám az társadalomban még mindig félelmet kelt a varázslás, ugyanis a legtöbb muzulmán hisz ebben, ahogy a boszorkányságban is.

Ennek következménye, hogy Szaúd-Arábia bűncselekménynek tartja ezeket, és halállal bünteti azt, akit bűnösnek találnak a boszorkányság és varázslás gyakorlásában. Az ilyen esetekről ritkán szólnak a hírek, de akadnak kivételek, amelyek arra utalnak, hogy az ítélet lefejezés.

A számos eset közül az egyik 2012. június 19-én történt, ugyanis ezen a napon végezték ki a déli Szaúd-Arábia Najran tartományban Muree bin Ali bin Issa al-Asiri-t, akit boszorkánysággal vádoltak meg.

Pápua Új-Guinea: Meglepőmódon Pápua Új-Guinea elfogadja a „fehér” mágia gyakorlatát, ugyanakkor a „fekete” mágiát az 1970-es évek óta törvényileg tiltották, a gyakorlóit pedig kétéves börtönbüntetéssel sújtották.

Mivel az ország kizárta a mágia negatív változatát, ezért lehetővé váltak a „fekete” mágia állítólagos gyakorlóival szemben elkövetett erőszakos cselekmények és a bíróságon kívüli kínzások.

2013-ban négy nőt vádoltak meg boszorkánysággal, majd mind a négyüket megkínozták és lefejezték. Az esettel kapcsolatban kiderült, hogy a nőknek nem azért kellett meghalniuk, mert mágiát gyakoroltak, hanem azért, mert anyagilag jobban éltek, mint azok, akik megvádolták őket.

Ehhez hasonló bűncselekményeket követtek el Pápua Új-Guinea egész területén, az áldozatok pedig jellemzően fiatal nők voltak, akiket megkínoztak és sokszor halálra vertek. Végül 2013-ban hatályon kívül helyezték a varázslati törvényt, valamint megtiltották a boszorkánysággal vádoltak megölését.

Tanzánia: Nem a sötét középkorban, hanem a XXI. században, azon belül is 2017-ben kerestek fel és öltek meg 20 ezer embert Tanzániában. Az Emberi Jogi Központ jelentése szerint 2017 januárja és júniusa között, országosan 479 gyilkosságot követett el az úgynevezett „csőcselék igazságszolgáltatás”.

A jelentésből az is kiderült, hogy az áldozatok legtöbbje boszorkánysággal vádolt idős nő és homoszexuálisak voltak, akiket nem tűr el Tanzánia lakossága. Nagyon sok gyilkosság a helyi kormányzók irányítása alatt történt, míg más esetekben a tömeg őrülete eredményezte a szörnyűségeket.

b2.jpg

India: Nagyjából 300 boszorkánysággal vádolt embert fogtak el és öltek meg Assam észak-keleti részén 2001 és 2006 között. A meggyilkoltak többsége olyan nő volt, akinek gyerekei voltak, ám az senkit sem érdekelt, hogy a gyerekek egyedül maradnak.

Ezzel azonban nem ért véget a boszorkányüldözés, ugyanis további gyilkosságok történtek India egész területén, aminek 5-35 ember esett áldozatául. Egy 2010-es jelentésben úgy becsülték, hogy 150-200 nőt végezhettek ki boszorkányság miatt Indiában. A becslésbe belevették az 1995 és 2009 közötti adatokat is.

Kamerun: A modern kori boszorkányüldözések között előfordulnak olyanok, amelyek nem halállal érnek véget. Ilyen eset történt 2014 januárjában a kameruni Buea városban, ahol boszorkánysággal gyanúsított emberek házait rombolták le.

A tettesek azzal indokolták a 16 otthon és 10 üzlet megsemmisítését, hogy a boszorkánysággal vádolt emberek egy helyi sötét kultusz követői.

Ghána: A mai napig népszerű a boszorkányság Ghánában, így pedig a boszorkányüldözés sem veszett a feledés homályába. Itt bárkit megvádolhatnak féltékenységből, irigységből, félelemből azzal, hogy boszorkány.

Az is gyakori, hogy „péniszlopással” gyanúsítanak meg valakit, tehát azzal, hogy ellopta valaki potenciáját. 2014-ben 1100 embert zártak börtönbe Ghánában, ahol nyolc erre alkalmas intézmény található, de voltak, akiket megöltek.

Nepál: A boszorkányság hiedelme és üldözése is létező jelenség Nepálban, ahol a vádlottak általában alacsony kasztból származó nők, akiket nyilvános fórumon megvernek, megkínoznak, megaláznak és sokszor megölnek. Az se ritka, hogy a boszorkánynak kikiáltott családját is megvádolják.

2010-ben egy nőt két napon keresztül bántalmaztak, és a szükségleteit sem végezhette el addig, míg beismerő vallomást nem tett. Nepálban azonban gyakori, hogy a bűnösség beismerése után elengedik a vádlottat, ezért legalább a halálos áldozatok száma alacsonyabb, mint a listán szereplő többi ország esetében.

b3.jpg

Indonézia: Az indonéz lakosság 31 éven keresztül szenvedett Suharto uralma alatt, akinek 2008-ban bekövetkezett haláláig 400 embert öltek meg azért, mert boszorkánysággal vádolták őket. A boszorkányüldözés Indonézia több részén is brutális gyilkosságokkal jártak.

2000 szeptemberében a csőcselék egy 70 éves asszonyt vádolt azzal, hogy megbetegíti a helyieket. A nőt lefejezték, a szemét kinyomták, a végtagjait leszakították, majd végül az utcára dobták.

Gambia: Miután 2009 márciusában Yahya Jammeh lett az elnök, a kormány kijelölt egy „boszorkányvadász csoportot”, ami az Amnesty International jelentése szerint nagyjából 1000 falusit fogott el.

Állítólag a boszorkányvadászok mérgező növényekből készült italt itattak a vádlottakkal, akiknél azonnal hasmenés, hányás és erős hallucináció jelentkezett. A csoport ekkor megverte a foglyokat, akiket kényszerítettek, hogy vallják be, hogy boszorkányok. A nőket és férfiakat, köztük időseket is, öt napon keresztül kínozták.

Gambiában komoly probléma az emberi jogok megsértése, ugyanis azokat is elhurcolják, akik szót emelnek a boszorkányüldözés ellen.

Forrás, képforrás: noiportal.hu, hir.ma

A bejegyzés trackback címe:

https://csiribusz.blog.hu/api/trackback/id/tr4814639744

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Equu1N0X 2019.03.25. 17:10:16

Elképesztő,hogy mennyi primitív ember van még mindig.

Csiribusz 2019.03.28. 11:36:42

@Equu1N0X: Néha egészen megdöbbentő dolgokat olvas az ember.
süti beállítások módosítása